Koçak İnşaat Blokları

 kenevir, hidratlı kireç ve hidrolik kireçten oluşur. % 100 doğal ve yerel kaynaklı hammaddelerdir.

Kenevir Bloklu Binalar sağlığa zararlı değildir. %100 doğaldır.

Evet, kenevir bloklar, binanın yükünü koruyarak ve eski duvarların nefes almasını sağlayarak iç mekanın yenilenmesini sağlar. Eski tuğla veya taş duvarın iç yalıtımı için özellikle uygundur.

Kenevir blokları dış cephe yenileme çalışmaları için çok uygundur.

Bir kenevir bloğunun maksimum ağırlığı, kalınlığına ve nem içeriğine göre değişir.
– 6 cm blok: 4,6 kg
– 9 cm blok: 7,1 kg
– 12 cm blok: 9,2 kg
– 15 cm blok: 11,5kg
– 20cm blok: 15,3kg
– 30cm blok: 23kg

Kenevir bloğu, doğal bir yapıştırma harcı ile ince derzlerde örülüdür. Geleneksel harç yerine kullanılan kireç esaslı bir harçtır. Kurulum, bir tutkal tarak veya çentikli mala kullanılarak yaklaşık 3 mm’lik ince bir eklemde yapılır.

Çeşitli kesme aletleri kullanılabilir.
* Widia el testeresi,
* Elektrikli timsah testere,
* Bir şerit testere (daha büyük siteler için önerilir)

Kenevir blokları sadece düz çatılara yerleştirilebilir . Düz beton çatıların yalıtımı için, kenevir blokları koymaktan daha kolay bir şey yoktur. Yapılandırma ne olursa olsun, uygulamaları hızlı ve kolaydır. Daha sonra çatının su geçirmezliğinin döşeneceği şev betonu uygulanacaktır.

Yoğunluk (= kuru yoğunluk) 340 kg / m³’tür.

Bina var olduğu ve kenevir bloğu bir yüzeyden (sıva, tuğla, …) korunduğu sürece, bozulmayacak ve teknik performansı bozulmadan kalacaktır.

Kenevir bloklarının paletleri açık havada 3 ay saklanabilir ve paletler üzerindeyse ve yağmurdan korunursa 2 yıl saklanabilir.

Kenevir bloğu Koçak İnşaat, konutların inşası, iç veya dış duvarlardaki mevcut duvarların iki katına çıkarılması, ayrıca endüstriyel ve apartman bölünmesi için uygundur.